Святий Піо – наш покровитель

● 1887 р.
П'єтрельчіна
Святий Отець Піо, священник Чину Братів Менших Капуцинів, жив з 1887 по 1968 рік. Він народився 25 травня 1887 року у південній Італії, у П'єтрельчіні, що в районі Беневенто, область Кампанья. Його батьки, Граціо Форджоне і Марія Джузеппа Де Нунціо, були дрібними землевласниками. При хрещенні хлопчикові дали ім'я Франциск.

У сім'ї, в парафії Франциск одержав глибоке релігійне виховання і уже в десятилітньому віці висловив побажання стати ченцем. Для того, щоб дозволити синові слідувати за своїм покликанням, що у той час значило приватним шляхом одержати необхідну освіту, батько був змушений виїхати на заробітки в Америку.

● 1903 р.
Новіціат
6 січня 1903 року Франциск вступив до новіціату капуцинів у Морконе, прийнявши імя брата Піо. Після шестирічного навчання у різних монастирях, яке через слабке здоров'я переривалося постійними приїздами до рідного села, 10 серпня 1910 року у соборі міста Беневенто Франциск був рукоположений в священники.

Внаслідок численних проблем, викликаних слабким здоров'ям, у 1916 році він був відісланий до Сан Джованні Ротондо, у районі Фоджа, що на мисі Гаргано, у області Апулья.20 вересня 1918 року отець Піо одержав дар стигматів на руках,
ногах і підребер'ї. Незвичайне явище привернуло увагу
великих мас людей з усіх італійських областей та з-за кордону.

Святий Престол, зі свого боку, провів багато розслідувань з ціллю встановлення достовірності самого явища та особистості отця Піо. У певні періоди Ватикан навіть застосовував щодо його служіння деякі обмежуючі заходи.

Надзвичайний сповідник і вихователь душ, він багато молився і напоумлював молитися. Під його духовним керівництвом зародилися Групи Молитви, які швидко поширилися по території усієї Італії та у різних зарубіжних країнах. У той же час, отець Піо реалізував ідею полегшення фізичних страджань, побудувавши за допомогою вірних лікарню, яку назвав "Домом полегшення страждань". Лікарня поступово стала справжнім лікарняним містечком, привівши, разом з тим, до значного розвитку раніше пустинної зони.

● 2002 р.
Святий
Численними є навернення невіруючих людей і тих, які вели неправдне життя. Численними є також і благодаті, одержані за допомогою його заступництва. Отець Піо помер у концепції святості 23 вересня 1968 року. Його могила і місця, в яких він жив, продовжують притягати до себе все більші і більші маси людей. Папа Римський Йоан Павло ІІ проголосив Піо з П'єтрельчіни спочатку блаженним 2 травня 1999 року, а пізніше також і святим 16 червня 2002 року.


Отець Піо

Повна
біографія

Padre Pio