Молитва - найбільший наш дар

2010-04-20Кустодія

Напередодні Свята Божого Милосердя 10 квітня внаслідок авіаційної катастрофи трагічно обірвалось життя президента Республіки Польща Леха Качинського, його дружини Марії, а також багатьох відомих державних, політичних, суспільних та церковних діячів – членів офіційної делегації, які прямували до Катині, щоб взяти участь у заходах, присвячених 70 річниці загибелі в тому місці тисяч своїх співвітчизників.

В єдності з усіма, які протягом останнього тижня переживають час глибокої скорботи, в усіх парафіях, в яких служать брати капуцини в Україні щодня тривають молитви за тих, які загинули в цій трагічній катастрофі.

В неділю, 11 квітня новообраний віце-провінціальний міністр брат Гжегож Романовіч разом з братом Блажеєм Суска та братом Патриком Янкєвічем прийняли участь в Божій Службі, що відбувалась в парафії св. Миколая в Києві, де служать отці облати. На ній були присутні представники дипломатичного корпусу Посольства Республіки Польща в Києві: дружина посла пані Барбара Ключковська, консули і працівники посольства. Посол Яцек Ключковський не зміг бути присутнім на літургії, адже саме в цей час приймав співчуття від Президента України пана Віктора Януковича.

Протягом цих днів тротуар перед посольством в Києві перетворився на килим з квітів та свічок. Брати капуцини, які живуть в Києві особисто склали співчуття з приводу загибелі президента Польщі та великих діячів, прибувши до Посольства та Консульства Республіки Польща в Києві.

В день похорон президента Польщі та його дружини в Кракові, 18 квітня о 12 годині відбулась урочиста поминальна Служба Божа в Биковні, місці дуже схожому до Катині, в якому також знаходяться масові поховання жертв комуністичного режиму. Літургію очолив єпископ Київсько-Житомирської єпархії, а в ній приймали участь брати капуцини, що служать у Києві.

Також 11 квітня поминальні Служби відбулись в багатьох парафіях Вінниці. Зокрема в Богослужінні о 9.30 прийняли участь працівники Консульства Республіки Польща в Вінниці: Генеральний консул п.Кшиштоф Швідерек, консул п.Анджей Сломський та віце-консул п. Дам'ян Чярчінський, після закінчення Служби відправлено поминальний молебень за померлих внаслідок авіакатастрофи під Смоленськом.

В іншій вінницькій парафії Божого Милосердя, яка цього дня обходила своє парафіяльне свято пройшло урочисте Богослужіння, яке очолив єпископ Кам'янець-Подільської єпархії о.Леон Дубравський разом з православним владикою Тульчинсько-Брацлавським Йонафаном. Разом з ними цю Службу відслужили настоятель парафії Матері Божої Ангельської бр. Юстин Русін, який одночасно деканом Вінницього деканату, настоятелі та духовенство інших парафій, духовенство православної церкви Московського патріархату. Присутні були мер міста, екс-губернатор, працівники Генерального Консульства Республіки Польща в Вінниці, а також представники протестантських та юдейських спільнот. Після закінчення літургії на знак вшанування пам'яті загиблих президента Польщі та його дружини та членів офіційної делегації під Смоленськом, було покладено квіти перед пам'ятником Йоану Павлу II.

В парафії Матері Божої Ангельської, де служать брати капуцини, перед державним прапором Польщі вже протягом тижня цілодобово горить свічка на знак пам'яті і вшанування загиблих в цій трагічній аварії.

В парафії св. Йосипа в Дніпропетровську починаючи від неділі 11 квітня також тривають дні молитви за представників вищої влади Польщі, які так трагічно пішли з життя. В свято Божого Милосердя брати капуцини відправили першу службу, згадуючи померлих. Наступного дня, 12 квітня, після особливої поминальної Служби в храмі було встановлено фотографію президента Польщі, и покладено книгу співчуттів. Сюди протягом усього тижня приходили різні люди, щоб висловити свої відчуття, принести квіти, свічки та вшанувати пам'ять загиблих. 17 квітня, коли в Польщі почалась церемонія поховання, вранці в Дніпропетровську пройшов молебень за померлих. в якому прийняв участь мер міста Іван Куличенко. Від імені всієї міської влади та на знак пам'яті він поклав вінок перед фотографією президента Польщі.

В Дніпродзержинську брати капуцини разом з вірними також щодня моляться за постраждалих. Поруч з фігуркою Воскреслого Христа стоїть фотографія президента Польщі з дружиною, свічка і квіти. Над входом до храму можна побачити державні прапори України та Польщі з чорними стрічками. В день завершення урочистої церемонії поховання, що відбувалась в Польщі 18 квітня, в парафії св. Миколая в Дніпродзержинську о 10 годині пройшла особлива поминальна Служба за всіх, хто загинув внаслідок катастрофи під Смоленськом. Після Богослужінь можна було подивитися історичну драму польського режисера Анджея Вайди "Катинь", в якій висвітлено події 70-річної давнини.

Молитва – це найбільший дар, який ми можемо принести як померлим, так і живим. Тож єднаймося в цей час в наших проханнях перед Богом, щоб колись усі ми увійшли до Його житла.

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio