Конференція CECOC в Словенії

2010-03-05Кустодія

Вищі настоятелі Ордену Братів Менших Капуцинів з країн Центральної та Східної Європи з 3 по 5 березня 2010 року зібрались в містечку з визначною назвою Святий Дух (Sveti Duh) в Словенії на зустрічі конференції CECOC – Конференція Капуцинів Центрально-Східної Європи (Conferentia Europae Centro-Oreintalis Capuccinorum).

На початку зустрічі провінціальні міністри, віцепровінціали, кустоди та брати, які представляли Делегатури представили актуальну ситуацію в своїх регіонах, розповідаючи про події та торкаючись питань, що стосуються формації братів. Метою зустрічі в Словенії було розважання над явищем секуляризації, що має місце не тільки в зовнішньому світі, але в й Ордені Капуцинів. Тому зустріч складалась, між іншим, зі свідоцтв братів, літургій слова, розмов та можливістю обмінятися думками. Ця зустріч також була спробою відповісти на міжнародний капуцинський симпозіум, присвячений проблемі секуляризації, що відбувався в Мадриді в листопаді 2009 року. Брати розважали над тим, як розвивати життя, як повинна відбуватися формація братів в ордені в сьогоднішньому секуляризованому світі. Було порушено тему щодо потреби виховання до зрілої віри; ця проблема стосується молодих людей, які приходять до ордену в теперішній час і які не мали можливості пройти виховання в вірі в своїх родинах. В останньому часі дуже багато уваги присвячується проблемі секуляризації в світі. Брати Капуцини також і під час таких зустрічей настоятелів намагаються уважніше придивитися до своєї ситуації. Процес секуляризації та дехристиянізації дуже серйозно входить також в середовища богопосвяченого життя. Поряд з цим поширюється споживацький спосіб життя, який вдирається також за монастирський затвор, а також компенсація у вигляді трудоголізму та інших відчужень від дійсності, які в кінцевому результаті відволікають від процесу самостійної формації, і як наслідок, формації в спільноті. Тому зустріч у Словенії було часом, щоб обмінятися спостереженнями та шукати можливості віднайти дорогу навернення, не тільки для окремого брата, але й спробою роздумів над тим, як крокувати тим шляхом навернення разом, в спільноті.

В четвер 5 березня брати розмовляли на тему нових реальностей в Церкві (Віднова у Святому Дусі, Неокатехуменальна дорога чи Рух Назаретанських родин) та участі братів капуцинів в тих дійсностях, зважаючи на багатство, яке ці рухи і групи вносять до Церкви, а також до капуцинських спільнот. Брати розмовляли також про сучасні методи євангелізації та способи, завдяки яким можна привернути увагу багатьох людей. Тому йшлося про можливість євангелізації за допомогою радіо, телебачення, Інтернету та ін. Крім розмов брати давали конкретні свідоцтва про працю в радіо та співпрацю з телебаченням, щодо підготовки дитячих програм в багатьох частинах.

Зустріч CECOC не мала на меті дати конкретні відповіді на основні питання, але була радше спробою поділитися досвідченням між різними провінціальними міністрами, щоб пізніше більш свідомо шукати відповіді на конкретні проблеми кожної провінції зокрема. На досить високому рівні було поставлене питання серйозного виховання до віри, яке має отримати своє фундаментальне місце в чернечій формації з огляду на швидку переміну обставин та ментальності сучасного суспільства. Переживання особистих відносин з особою Ісуса Христа – єдиного Господа и Спасителя – було тим, на що учасники часто ставили наголос, як на єдине джерело та момент віднови життя кожного зокрема і цілих спільнот.

В цьому часі також піднімалися та обговорювались поточні справи, пов'язані з Конференцією та справи, які перевищують рівень провінцій. Зустрічі CECOC – це одночасно дуже добрий час на те, щоб почути одне одного, придивитися до різних процесів, які мають місце в ордені та сусідніх провінціях, що мають близькі суспільні та культурні умови.

CECOC - є одним з територіально-організаційних організмів Ордену Братів Менших Капуцинів, на теперішній час його очолює бр. Штефан Кожух (br.Stefan Kozuh), провінціальний міністр Словенії. Орден Капуцинів, який нараховує в усьому світі близько 10500 братів, складається з територіальних округів, завданням яких є допомога в житті братів в ордені та побудова відносин та контактів між провінціями. До слов'янського округу належать: 2 польські провінції (Краків та Варшава), Провінція Словенії, Провінція Чехії, Провінція Словакії, Провінція Хорватії, Віце-Провінція України, Віце-Провінція Білорусі, Кустодія Швеції, Кустодія Болгарії, Кустодія Румунії та Делегатура Угорщини. (Провінція, Віцепровінція, Кустодія чи Делегатура – це юридично-організаційні суб'єкти, які визначаються залежно від кількості братів та чернечих домів, розташованих на даній території.)

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio