Надзвичайний парафіяльний відпуст

2010-03-21Дніпропетровськ

21 березня парафіяльна спільнота в Дніпропетровську святкувала урочистість покровителя своєї парафії – св. Йосипа, Обручника Пресвятої Діви Марії.

Бог приготував для вірних великий подарунок – в цьому році вперше Божу Службу очолили 11 єпископів з усіх єпархій України, на чолі з архієпископом Львівським Мечиславом Мокшицьким.

Можна сказати, що присутність єпископів з усієї України стала знаком турботи і любові цілої Церкви до дніпропетровських католиків і знаком солідарності та єдності в молитовній боротьбі за повернення храму.

Єпископи, прибули до Дніпропетровська з Запоріжжя, де брали участь в 33 пленарній конференції єпископату України. Перед початком урочистого святкування, вони дали прес-конференцію для численних журналістів, представників кількох телевізійних каналів та багатьох місцевих друкованих видань.

Святкування розпочалось від хресної ходи, яка вирушила від парафіяльної каплиці і пройшла вулицями міста до храму на головному проспекті Дніпропетровська. Величезна колона, яка налічувала близько 300 осіб, на чолі з єпископами, священиками, богопосвяченими особами та безліччю вірних дійсно робила велике враження. На святкування прибули священики майже з усіх парафій Харківсько-Запорізької єпархії і не тільки. Багато було сестер монахинь, а також мирян з різних міст, наприклад, близько 40 вірних з парафій Донецька прибули до Дніпропетровська цілим автобусом.

Святкову Божу Службу на вулиці перед храмом, де щоденно вже понад три місяці збираються дніпропетровські вірні на Служби та молебні, очолив єпископ-ординарій Луцької єпархії Маркіян Трофім'як. В свою чергу епископ-ординарій Кам'янець-Подільської єпархії Леон Дубравський звернувся до зібраних зі словами проповіді. Між багатьма владиками були також єпископ Станіслав Падевський, який щойно залишив уряд ординарія Харківсько-Запорізької єпархії за дозволом Папи та його наступник, який прийняв це служіння – єпископ Мар'ян Бучек.

На завершення Літургії пролунало багато слів вдячності Богові, в адресу присутніх почесних гостей та в адресу парафіян, які не втрачаючи надії намагаються повернути Божу святиню в свою власність. Від імені братів капуцинів за спільну молитву подякував зібраним брат Блажей Суска, Віце-Провінціальний міністр Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні.

В заключних словах єпископи висловили надію на те, що вже скоро вірні зможуть ввійти до святині. Після благословення всі єпископи зайшли за металеву огорожу і на сходах перед дверима святині молилися про повернення храму і Божі благодаті потрібні дніпропетровській спільноті католиків.

 

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio