Звернення до вірних Харківсько-Запорізької єпархії

2007-07-04Дніпропетровськ

Хочу вас поінформувати про болючу справу навколо Храму в м. Дніпропетровськ

Незважаючи на те, що Храм ще юридично не переданий у власність Католицької Церкви, фірма, яка незаконно користувалась приміщенням, його залишила 27.06.2007р. Парафіяни зауважили, що двері Храму є відкритими та увійшли у приміщення. Там вони побачили жахливу картину: всередині Храму велика купа сміття, напіврозвалені внутрішні перекриття, вирвана система центрального опалення, тощо.

З 27 червня у Храмі проходило цілодобове чергування парафіян для безпеки приміщення, а також проводились щоденно Богослужіння. 29 червня та 1 липня Службу Божу відправив у приміщенні Єпископ-Ординарій.

Для неприхильних до нас службовців релігійний феномен є незрозумілий. І тому, замість пошани до людини і сили права та справедливості, влада застосувала право сили методом, далеким від цивілізованого та демократичного. Вибрано примітивний спосіб втручання за допомогою міліції, яке супроводжувалося погрозами зі сторони олігархів на адресу католиків як злочинців. Зустрілися пізно ввечері два світи – сакральний та профанний. Мав місце факт зневаження самої святині, а також хуліганське зухвальство – побиття людей похилого віку, котрі перебували там на молитві.

Обурені цім фактом виражаємо протест у зв'язку з втручанням в сакральний простір та плюгаве ставлення до релігійних улаштовань. Засуджуємо фізичне насильство, залякування та моральний тиск.

Розпоряджуюсь, у всіх приходах єпархії впровадити одногодинну Адорацію Святих Дарів, щоб винагородити Богові за вчинену зневагу, а також, щоб були повернуті суспільний спокій, терпимість та взаємне довір'я.

Це звернення прочитати у найближчу неділю на Богослужіннях в усіх парафіях Харківсько-Запорізької єпархії

Єпископ Станіслав Падевський
04.07.2007

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio