300 років присутності Братів Капуцинів в Україні

2009-11-04Київ

В храмі Діви Марії Матері Церкви в Києві 4 жовтня, в літургійний спомин св.Франциска з Асізі – засновника Францисканських Орденів відбулась урочиста Літургія, якою розпочалось святкування ювілею 300-річчя присутності Братів Капуцинів в Україні.

Спочатку всі присутні на чолі з єпископами вислухали змістовну історичну лекцію, яку представив брат Блажей Стжехмінський – один з братів нашої Віце-Провінції, який в цей час готується в Католицькому Люблінському Університеті до захисту докторського ступеню з богословських наук. Він представив історію приходу капуцинів на сучасні землі України, їх життя та служіння. Зокрема розповів він про двох капуцинів – о.Серафіна Кашубу та о.Хіларія Вілька, що працювали в Україні в комуністичні часи і на собі досвідчили жорстоких переслідувань ворожої влади.

Після викладу почалась подячна Божа Служба. Очолив її Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Іван Юркович разом з кількома владиками: єпископом-помічником Київсько-Житомирської дієцезії о.Станіславом Широкорадюком, єпископом-ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії о.Станіславом Падевським, єпископом-ординарієм Луцької дієцезії о.Маркіяном Трофім'яком та єпископом-помічником Львівської архидієцезії о.Леоном Малим. На це святкування прибули майже всі брати капуцини з домів нашої Віце-Провінції а також капуцини з-за кордону, серед яких Провінціальний міністр Краківської Провінції брат Яцек Валігура та Віце-Провінціальний міністр брат Артур Покжива з Кракова. Багато було священників та сестер монахинь з парафій столиці, околиць та інших міст. Не бракувало на цьому святі братів та сестер з ІІІ Францисканського Ордену Світських – адже це є спільна урочистість всіх Францисканських Орденів, і вірних з багатьох куточків України.

Апостольський Нунцій звернувся до зібраних зі словами проповіді. В першу чергу він привітав братів з таким визначним ювілеєм, дякуючи Богові і виражаючи радість з того, що може брати участь в цьому святі. Архієпископ виразно представив особу св. Франциска, заохочуючи всіх бути його послідовниками у щоденному відбудовуванні Божої Церкви. Процитував він слова Папи, який сказав, що це відновлення Церкви ми чинимо своїм наверненням та освяченням. Наприкінці архієпископ побажав всім братам капуцинам щодня вчитися носити тягарі інших, виконуючи таким чином – як каже св. Павло – закон Христовий. Несіння цих тягарів означає служити всім потребуючим, спраглим, загубленим в тому місці і в тому часі, в які нас поставив Господь.

Перед завершенням Божої Служби Апостольський Нунцій освятив пам'ятну дошку на згадку цього ювілею. Такі дошки будуть встановлені в храмах при капуцинських монастирях Віце-Провінції України та Росії.

Потім зі словами привітань звернулися присутні владики та Провінціальний міністр брат Яцек Валігура. Всі вони однодушно виражали велику радість з того, що можуть бути присутні на цій урочистий події, дякуючи Богові за Його Провидіння та турботу, і бажали зібраним братам капуцинам багато Божих благодатей та святості за прикладом їх Отця Засновника.

Цікаву історію, яку не можна оминути, розповів в заключному слові єпископ-помічник Львівської архидієцезії о. Леон Малий. Як виявилось, він особисто досвідчив Божої любові через служіння о.Хіларія Вілька, який в той час був настоятелем в парафії м.Бар. З рук цього капуцина майбутній єпископ отримав хрещення і йому о. Леон завдячує дар свого покликання.

Після урочистої Служби відбулась агапа – бенкет любові, на якому вистачило місця кожному.

Прославлення Бога, що розпочалось Літургією продовжилась іншим чином. Кожний бажаючий міг вголос виражати свою вдячність Богові разом з відомим польським співаком Леопольдом Твардовським з Познані та християнським молодіжним гуртом «Кана» з Києва, які дали чудовий концерт. Можна було почути на ньому авторські пісні, добре відомі францисканські та інші пісні прославлення.

Не залишилось, здається, ні одного сумного серця. Справді ця урочистість стала знаком безмежної Божої любові до кожної людини, тієї любові, яка проявилась в історії і тієї, завдяки якій сьогодні живемо ми. Не можна було знайти кращих слів, щоб виразити щиру вдячність Богові, ніж слова однієї пісні, яка звучала на концерті – «Не нам, Боже, не нам, а імені Твому хай буде хвала!» Дійсно, Богові нехай буде слава за безмірну Його любов!

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio