І загальноукраїнський з'їзд францисканської молоді

2009-02-03Київ

З 1 по 3 лютого, в капуцинській парафії Марії Матері Церкви в Києві вперше в Україні відбувся І загальноукраїнський З'їзд францисканської молоді. Ініціатором цього заходу була Національна Рада ФОС, вона при допомозі регіональних структур і місцевої спільноти світських францисканців в м. Києві також займалася організаційними справами. На цій зустрічі зібралися 56 молодих осіб з різних регіонів України: Житомира, Хмельницького, Коломиї, Львова, Надвірної, Старокостянтинова, Вінниці, Тернополя, Старого Острополя, Новоград-Волинського, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Броварів і звісно Києва.

Організаційний комітет З'їзду практично цілком погодився з планом зустрічі, який склав бр.Юрій Зелінський OFMCap – регіональний асистент світських францисканців і один з головних організаторів. Тягар більшої частини організаторських справ впав на кількох світських францисканців: Ніну Білоконь, Аліну Гонтковську, Тетяну Посунько а також Віктора Карбовського.

Кожного дня молодь мала можливість переживати Євхаристію і почути відповідно для цієї нагоди підібрані навчання, з прикладами з життя св. Франциска з Асізі, в тому числі задуматися над темою розпізнання свого життєвого покликання і прислухатись до того, що каже Бог стосовно того, з ким краще домовлятися на побачення. В малих групах учасники могли поділитися Божим словом. Цікавим пунктом програми стала прогулянка в центрі міста, молодь, яка була розділена на 4 групи разом з провідником мала змогу відвідати деякі важливі місця столиці, як наприклад: Софіївський собор, Андріївську церкву, пам'ятник Святій Княгині Ользі, Собор Св. Олександра, пам'ятник Святому Князю Володимиру, міст закоханих, будинок Верховної Ради, хрест біля майдану Незалежності.

В суботу ввечері на молодь чекала ще одна несподіванка – радісний, братерський вечір під час якого молоді францисканці могли навчитися чотирьох єврейських танців та поділитися хлібом.

Натомість в неділю вранці, в парафіяльним молодіжним центрі КАНА всі змогли побачити незвичайний документальний фільм – свідоцтво життя інваліда Nicky Vujicic (народженого без рук і без ніг). Фільм цей був прекрасним і приголомшливим свідоцтвом молодої особи, яка має приблизно 25 років, і яка зустріла живого Бога, відтоді її життя належить до Христа. Цей фільм торкнув кожного і молодь, і дорослих.

Атмосфера братерства і радості панувала на з'їзді увесь час, за що ми дуже вдячні Богові!

 

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio