Урочистість освячення пам’ятника Слуги Божого Йоана Павла II

2010-10-16Вінниця

За ініціативою генерального консула Республіки Польщі в Вінниці, пана Кшиштофа Шьвідерка, в суботу 16 жовтня 2010 р., в 32 річницю вибору Кароля Войтили на Столицю Петра, відбулось урочисте освячення 2,5 метрового пам’ятника Йоана Павла ІІ, яке супроводжувалось молитвою про його якнайшвидшу беатифікацію та проханням його особливої опіки над столицею Поділля – Вінницею.

На гранітному цоколі на спеціально підготовленому місці (з правої сторони перед входом до чернечого і парафіяльного храму Братів Менших Капуцинів) знаходиться наступний напис польською та українською мовами:

Кароль Войтила – Святіший Отець Йоан Павло II (1920 - 2005) філософ, поет, педагог, друг молоді, перший слов’янський папа, видатний син польської землі, посередник миру й діалогу, великий паломник.

Над головою Божого Слуги написані слова: TU ES PETRUS

В урочистій Святій Месі прийняли участь представники Єпископату України: луцький ординарій – Його Преосвященство єп.Маркіян Трофім’як, який очолив Літургійну відправу та проголосив присвячену цій події проповідь, єп. Броніслав Бернацький (ординарій Одесько-симферопольської єпархії), єпископ Станіслав Падевський – капуцин, та секретар Конференції Єпископату Білорусі – єпископ-помічник Мінсько-Могилевської єпархії Антоні Джемянко. Крім декількох політиків та бізнесменів була присутня також представник фундаторів пам’ятника – організації „Rajd Katynski” з Польщі.
Літургію прикрасив спів хору „Organum” Клубу Католицької інтелігенції з Кракова. До речі: вищезгаданий хор був заснований 40 років тому за ініціативою Кароля Войтили, тогочасного архієпископа Кракова.

 

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio