Дніпропетровські вірні надалі шукають шляхи до повернення храму

2007-09-01Дніпропетровськ

На сьогоднішній день ситуація дніпропетровської католицької спільноти не є легкою з людської точки зору, а водночас, напевно є часом Божого діяння. В ніч з 3 на 4 липня парафіян, які безперервно чергували в храмі, було брутально викинуто з приміщення чотирма молодими людьми, які здається були скеровані для цього навмисно в нетверезому стані. За деякий час з'явилася міліція і представник власника цього приміщення, який представив документи і заявив, що якщо вірні не залишать храму, будуть оскаржені в порушенні закону про приватну власність. Священики змушені були винести з храму Пресвяті Дари і забрати всі літургійні речі. Від того часу, як двері храму вже вкотре були закриті і забиті дошками, парафіяни вирішили не залишати цього місця. Тепер відбувається цілодобове молитовне чування перед храмом на вулиці: вірні змінюючи одні одних цілий час знаходяться перед святинею, тут відправляються Божі Служби, проводяться молебні. Просимо всіх про молитовну підтримку цієї спільноти та здійснення Божої волі в цій справі.

Декілька рядків з історії дніпропетровського храму:
Храм під покровительством св. Йосипа був побудований цілковито на пожертви католиків колишнього Єкатеринослава. В 1918 році комуністи розстріляли настоятеля храму в дверях, а в 1934 році радянська влада передала святиню у користування молодіжній спортивній організації. Під час ІІ світової Війни храм був відданий католикам – італійським військовим, які тут перебували. Вдруге спецслужби закрили храм в 1946 році, тоді вони сфабрикували документи про те, що католики наче б то самі відреклися від нього. За часів Брежнєва приміщення було передано спортивній лотереї. Пізніше обласна рада під керівництвом Павла Лазаренко безправно продала будинок приватним іноземним фірмам. Справу повернення храму порушив і Папа Йоан Павло ІІ в 2001 році під час свого паломництва в Україну. Два роки тому фірми залишили напівзруйноване приміщення святині, а влітку минулого року, як вважається храм був підпалений, однак, пожежа не встигла розповсюдитись, отже не викликала значних пошкоджень. Дніпропетровський суд в вересні 2006 року признав, що Римо-Католицька парафія в Дніпропетровську є юридичним спадкоємцем храму, однак, його так ніхто і не віддав.

Варто додати, що Дніпропетровськ лічить 1,2 млн мешканців, а єдиним місцем культу для католиків до цього часу залишається маленька каплиця, для якої були перелаштовані дві кімнати маленького одноповерхового будинку. В урочистості і свята спільнота змушена орендувати якісь зали для проведення літургій.

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio