Важливо насамперед те, що відчуваєш на Різдво, а не те, яку дату святкуєш.

2021-12-29Київ

Брат Сергій Кіппа OFMCap, настоятель монастиря та парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви в Києві у програмі "Розкажи про свою віру" говорить про Різдво та свій шлях до віри, про повсякдення й чудеса, про єдність християн у розмаїтті, про традиції католицизму та православ’я.

- Як з’явився вертеп? Хто та за якими календарями святкує Різдво 25 грудня та 7 січня? Який зв’язок між Різдвом та Днем непереможного Сонця? Відколи дати святкування Різдва стали різними? Як варто готуватися до цього свята та що найважливіше? Як будували храм парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви та монастир ордену Братів Менших Капуцинів у Києві? Що надихає людей віри в житті святого Піо?

- Звідки походить назва ордену Братів Капуцинів? Яких зв’язок між каптурами, братами-капуцинами та напоєм капучино? Яким є значення грецького поняття, що в основі слів «католик», «католицький», «католицизм»? Що означає поняття «екуменізм»? Чи має значення, як накладати хресне знамення — зліва направо чи справа наліво?

- Яким є звичайний день монаха? Що змінюється в житті, коли присвячуєш його Богові? Що надихає та підтримує у вірі найбільше? «Не переживаю це як людина обмежена — «всього не можна». Абсолютно не так. Завдяки цим взаєминам з Богом почуваюся на своєму місці, відчуваю повноту свого життя і чую про великі страждання людей, які намагаються отримати цю повноту іншими методами, тобто без Бога», — розповідає брат Сергій про життя монаха й священника.

За матеріалами: Державна служба з етнополітики та свободи совісті

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio