Чудотворна ікона Матері Божої Повчанської в ужгородській парафії

2021-08-20Ужгород

З 16 по 22 серпня 2021 року в парафії Пресвятої Євхаристії при монастирі Стрітення Господнього братів-капуцинів в Ужгороді знаходиться копія чудотворної ікони Матері Божої Повчанської, яку греко-католики Закарпаття вважають покровителькою свого краю. Протягом цього часу вірні мають можливість вшанувати образ і принести Матері Божій свої молитви. Також щодня після вечірньої Служби Божої відправляється молебень до Богородиці.

По закінченню відвідин парафії Пресвятої Євхаристії, ікона продовжить свою подорож храмами, даючи можливість вірним в своїх молитвах в надії і любові звернутися до Матері Божої.

Марія Повч – невелике містечко на території нинішньої Угорщини, в минулому село Карпатської Русі – один із найвідоміших паломницьких центрів Західної Європи. Тут, у греко-католицькому василіанському монастирі св. Михаїла зберігається чудотворна ікона Матері Божої Повчанської, що її греко-католики Закарпаття вважають покровителькою свого краю.

Історія образу сягає ХVІІ ст., коли 4 листопада 1696 року, під час богослужіння з очей Пресвятої Богородиці потекли сльози. Невдовзі прославлену ікону перевезли до Відня і виставили її для вшанування в кафедральному соборі Австрії – церкві св. Стефана (Штефансдом), де вона перебуває до сьогодні. У с. Повч залишили нововиготовлену копію образу. Хоч ікону Матері Божої перенесено до Відня, та Божа Мати вибрала собі не столичний Відень, але простеньке село Повч. Там копія первісної ікони Матері Божої вдруге заплакала в днях 1, 2 і 5 серпня 1715 р. Втретє Повчанська Богородиця заплакала в 1905 році. Вчетверте сльозіння повторилося 1917 року.

25 серпня 1715 р. духовна комісія зарахувала цю ікону до числа чудотворних ікон і об'явила її для прилюдного почитання. Папа Пій VI уділив церкві в Марія Повчі повний відпуст на п'ять Богородичних празників для всіх, хто відвідає церкву, відбуде св. Сповідь і прийме Св. Причастя та помолиться в наміренні Святішого Отця Папи Римського.

Мати Божа вислуховувала молитви своїх почитателів і сповняла їхні просьби. Багато срібних та золотих дарунків вдячності прикрашали стіни церкви як доказ, що Вона помагала різним калікам і виліковувала від різних хвороб. З недавнього часу церкву стали прикрашати мармуровими табличками, де вписані імена осіб і рід хвороби, з якої, в чудесний спосіб, вилікувала Божа Мати.

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio