День перший

2020-07-13Кустодія, ПАЛ

У понеділок, 13 липня 2020 року, розпочалося XXIX Подільське паломництво до Бердичевської ікони Матері Божої. З огляду на карантинні обмеження цього року в ньому зможуть взяти участь тільки брати-капуцини та особи, що розпізнають своє покликання до богопосвяченого життя.

Традиційно паломництво розпочалося Службою Божою у м.Хмельницькому в парафії Христа Царя Всесвіту. У своїй проповіді кустош Кустодії України Братів Менших Капуцинів брат Блажей Суска зазначив, що святкуючи цьогоріч 25 років повернення капуцинів до України, "під час цього паломництва особливим чином хочемо дякувати Богові і нашим добродіям за нашу присутність в Україні, маючи свідомість Божого милосердя, Божої любові, і з іншої сторони, маючи також свідомість нашої невірності, нашої грішності, хочемо Бога перепрошувати за все, що є недосконале в Його очах".

Розважаючи над словами Ісуса Христа "Хто приймає пророка, тому що він пророк, той одержить пророчу нагороду", брат Блажей наголосив: "Наше паломництво, як ходьба, не є найважливіша. Бог не хоче наших жертв. Але передусім хоче, щоб ми були свідомі Його присутності в цьому паломництві, Його любові, Його милосердя. Доведеться нам, можливо постраждати: можливо - сонце, можливо - дощ, і ноги вже неміцні, не такі як колись, 20 років тому, але найважливіше, щоб ми були тими пророками, які йдучи, могли б свідчити, що Бог є любов'ю, що Бог є між нами, є в нас і таким чином були відкриті на ту допомогу, яку Бог дасть нам через людей, бо вони, ці люди, приймаючи нас, віруємо, що теж будуть нагороджені Богом, отримають теж нагороду паломника, пророка."

В перший день, вирушивши з Хмельницького до Красилова, прочани подолали шлях близько 30 км.

Під час першого дня паломництва традиційно було виголошено дві конференції, запис яких можна переглянути за посиланнями поданими нижче.

Покликання в Біблії, брат Юрій Зелінський

Святість pro/contra щастя, брат Сергій Воронюк

Подільське паломництво триватиме протягом шести днів і завершиться урочистою Службою Божою у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у місті Бердичеві.

Заохочуємо духовно єднатися із паломниками через онлайн-трасляції Євхаристії та прослуховування конференцій на You-Tube каналі Піо ТБ.

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio