Падевський Станіслав

2007-04-22Кустодія

Падевський Станіслав, в ордені о. Венантин, нині о. Станіслав, народився 18 вересня 1932 року в Новій Гуті, Бучацького району, Тернопільської області. Син Тадеуша та Марії Чаренза. В 1945 році репатріював на Дольний Сльонзк. Навчався в початковій школі в Новим Мястечку й у Загальноосвітньому Ліцеї в Новей Солі.

До капуцинів краківської провінції вступив 27 серпня 1949 року в Сендєшові Малопольскім. Звичайні обіти склав 28 серпня 1950 року в цьому ж місті, урочисті – 19 вересня 1953 року. Атестат зрілості отримав у 1957 році в Кракові. Курс філософії та теології закінчив у Вищій Духовній Семінарії ОО. Капуцинів. Був рукоположений у пресвітери 24 лютого 1957 року.

З 1957 року працював катехетом у початкових школах № 5 та № 38 в Битомі. У 1961-1964 рр. вивчав польську філологію в Люблінському Католицькому Університеті, а потім у 1964-1966 рр. в Ягеллонському Університеті в Кракові. Ступінь магістра польської філології отримав на основі праці „Слов'янські справи в польській і латинській писемності за часів Зиґмунда Старого” 22 червня 1966 року.

В 1968-1969 рр. був душпастирем студентської молоді при парафії св. Августина у Вроцлаві, потім катехетом у Кросні, настоятелем монастиря у Кракові (1970-1973), катехетом у Розвадові (1973-1976), настоятелем монастиря та адміністратором у Розвадові (нині в Стальовей Волі), а також вікарієм провінції (1976-1985).

У 1988 році повернувся на українські землі, де працював у різних парафіях; згодом отримав українське громадянство.

10 червня 1995 року прийняв єпископську хіротонію і став помічником єпископа Камянець-Подільської Єпархії. З 10 жовтня 1998 року він помічник Архиєпископа Львівської Єпархії. З 4 травня 2002 року – о. Станіслав Падевський єпископ-ординарій новоутвореної Харківсько-Запорізької Єпархії.

Новини спільнот

Діяльність



Padre Pio