Прощання у Львові

2017-04-05Кустодія, Орден

Сьогодні, 5 квітня о 10.00 відбулася урочиста заупокійна Меса за світлої пам’яті єпископа Станіслава Падевського. Труна з його тілом прибула вчора до Львова із Сендзішова Малопольського у Польщі, де єпископ прожив останні роки свого життя та відійшов до вічності.

Вшанувати пам’ять єпископа прибули єпископ Леон Малий та єпископ Антал Майнек, а також численні отці та сестри, що працюють у Львівській архідієцезії. Святу Месу очолив архиєпископ Мечислав Мокшицький.

У проповіді митрополит пригадав присутнім знакові моменти біографії померлого єпископа, його душпастирські чесноти та заслуги, висловив вдячність за віддане служіння та посвяту:

Споглядаючи на завершене життя єпископа Станіслава хочу, щоб ми поглянули на цю подію очима віри, котра дозволяє нам легше розуміти таємницю смерті. Для віруючої людини смерть не є кінцем, але початком нового життя, зустріччю з милосердним Отцем, віра дозволяє нам краще зрозуміти таємницю смерті та слова Ісуса: «Хто вірить у мене, навіть якщо помре – буде жити» (…) Дякуючи Богу за життя та особу єпископа Станіслава, дякуємо за те, що став наріжним каменем Харківсько-Запорізької дієцезії, приймаючи прохання святого Йоана Павла ІІ, який скерував його до цієї Церкви, дякуємо за мудрі рішення, а також за пастирську відвагу, що виражалась у солідарності із людьми, стоянні на захисті їхньої гідності та громадянських прав. Дякуємо за навчання правд віри та відродження церковної спільноти, дякуємо за служіння у нашій архідієцезії і робимо це перед нашою Матір’ю Ласкавою, Прекрасною Зіркою міста Львова, а також перед реліквіями блаженного Якова Стрепи.

Також митрополит львівський подякував отцям капуцинам у Сендзішові за піклування та турботу, якою вони оточили єпископа Станіслава, що хотів завершити своє життя у монашій спільноті.

Після Святої Меси труна із тілом єпископа Падевського вирушила до Кам’янець-Подільської дієцезії, а звідтам до Харківсько-Запорізької, де й спочине у крипті кафедрального собору.

Нагадаємо, єпископа Станіслава Падевського вирішили перепоховати в Україні. Похоронні урочистості триватимуть до 8 квітня. Біля труни померлого владики молитимуться у Львові, Вінниці, Дніпрі, Харкові та Запоріжжі. Єпископа похвають у крипті співкафедрального собору в Запоріжжі.

Джерело: CREDO

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio