Престольне свято св. Миколая

2015-12-06Дніпродзержинськ

Чудового покровителя має наша парафія в особі святого Миколая. На престольне свято приїхали гості – брати-альбертинці з Запоріжжя і настоятель парафії св. Йосипа у Кременчуку, о. Микола Орач OFM Conv.

Батьки з дітьми поспішали до костелу і храм поволі наповнювався парафіянами і гостями, що прийшли розділити з нами свято.

Під час проповіді настоятель звернув увагу на особистість святого Миколая, на ту рису його характеру, про яку дуже рідко згадують. Брат Ярослав розповів як на Нікейському Соборі 325р. розглядалося питання вчення Арія, який стверджував, що Ісус Христос мав тільки Божественне єство, а людського не мав. Це вчення було визнане не тільки помилковим, а навіть єретичним. Арій стояв на своєму і під час суперечок святий Миколай, відстоюючи істину не втримався і ударив Арія по щоці. За цей вчинок отці Собору позбавили святительського сану Миколая та вкинули його до в’язниці. Та незабаром багатьом з них уві сні було видіння, в якому Сам Ісус Христос вручив Миколаю Євангеліє, а Пресвята Богородиця поклала на нього омофор. Після цього Миколая було звільнено із в’язниці і повернуто сан архіпастиря. Святитель Миколай також відомий як захисник обмовлених, він часто рятує їх від долі невинно засуджених.

По закінченні Євхаристії всі присутні отримали помазання чола мощами святого Миколая.

Чудовий спів хору «Canticum Novum» супроводжував Урочистість і створював святковий настрій.

Малеча вже з нетерпінням чекала на прихід святого і з радістю та голосно почала кликати Миколая, який незабаром з’явився. Цього року святий приготував для дітей питання у вигляді жеребкування, і коли малюкам було важко відповісти на запитання батьки приходили їм на допомогу, або сама малеча хором підказувала відповідь. Святий Миколай пообіцяв прийти до дітей і наступного року, а щасливі хлопчики та дівчатка радісно поверталися додому.

Нехай в серцях цих дітей Божа любов зростає кожного дня, а покровитель нашої парафії, святий Миколай випрошує у Господа всі необхідні благодаті для їх батьків!

 Більше фото у фотогалереї

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio