Канікули з Богом та Товієм

2015-08-06Дніпродзержинськ

І знову канікули! І знову Бердянськ!

Як і попередні роки, найменші парафіяни з костелу святого Миколая в Дніпродзержинську, які на протязі навчального року відвідували катехези, вирушили 21 липня до Азовського курорту, де їх гостинно зустріли в парафії Різдва Пресвятої Діви Марії.

Тиша та спокій в самому Бердянську, численна кількість безтурботних що відпочивали на пляжах та гуляли вулицями міста, присмак персиків та в'яленої риби, супроводжували відпочинок малечі.

Упродовж десяти днів кухарі і охоронці разом з отцем Рафалом з посмішкою спостерігали за дітлахами. А діти з цікавістю "спілкувалися" з "мешканцями", які знайшли притулок на території костелу - поні Феррарі, вівця та баранець Жорик, золоті рибки у чудовому декоративному ставочку, карликові кролики і білочки, кішка з кошенятами та папуги. І тиша наступала тільки вночі, коли втомлена та насичена враженнями дітвора засинала.Та зранку знову жили за своїм розкладом.

День розпочинався від зарядки, де хлопчикам та дівчаткам найбільше сподобався масаж на заклик: "Здравствуй, солнце!" Далі всі збиралися у невеликому катехетичному залі, де відбувалося оцінювання поведінки, досягнення дітей за попередній день. За підсумками кожен отримував "нагороду" у вигляді різнокольорових бусинок, якими кожен прикрашав своє деревце, завчасно зроблено братом Адамом. Кожний особливо гарний вчинок мав свою нагороду-бонус бусинка-метелик. День від дня дерева ставали все гарнішими та яскравішим, все більше червоних, зелених, блакитних та жовтих бусинок "розквітало" на гілках.

У цьому році на малечу чекала зустріч з старозавітним Товієм, з яким вони мандрували день за днем. У день, коли Товія зустрівся зі Ангелом Рафаїлом, кожен зліпив із солоного тіста свого ангела-охоронця. Одного дня коли несподівано трапилася гроза, під гуркіт грому, на згадку про свої канікули на морі, діти малювали на склі різнокольорові малюнки.

Кожного дня всі разом з молитвою подяки та з проханнями зверталися до Бога, приймали участь у парафіяльній Святій Месі. Напевно, нашу малечу будуть згадувати і парафіяни у Бердянську, їх спів під гітару сестри Бригіди під час недільної Служби Божої, коли не втримався та почав підспівувати отець Рафал. Гучний та дружній спів, навіть польською мовою, викликав щирі та гучні оплески парафіян. Якийсь особливий настрій огортав наших дітей, бо навіть в бусіку куди би вони не їхали, відразу починали співати.

Відпочинок добіг свого завершення, та на протязі року наші маленькі парафіяни будуть згадувати тепле море та ласкаве сонце, веселих та сильних дельфінів, морську подорож на піратському кораблі у проміннях сонця на заході, прогулянку по вечірньому Бердянську і смачне морозиво, відпочинок на косі ..., а ще сувеніри, яки обрали собі на згадку.

До побачення Бердянськ! До побачення ласкаве море!

Вітаємо тебе рідне місто!

Фото у фотогалереї

Тетяна Сухова

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio