Брати Капуцини України приймали гостей з Сан Джованні Ротондо

2009-12-05Кустодія

З 1 по 4 грудня Брати Менші Капуцини в Україні приймали гостей з міста Отця Піо – Сан Джованні Ротондо. Франческо Колачеллі OFMCap (директор Теле Радіо Падре Піо і часопису «Voce di Padre Pio»), Мар'яно Ді Віто OFMCap (ректор Міжнародного Колегіуму Братів Менших Капуцинів у Римі), Стефано Кампанелла (доктор, директор Теле Радіо Падре Піо), а також Паола Руссо (журналіст Теле Радіо Падре Піо) і Франческо Кувіно (фотограф «Voce di Padre Pio») прибули до Києва, а далі – Вінниці, аби познайомитись, перш за все, з братами Віце-провінції о.Піо, їхньою душпастирською і євангелізаційною діяльністю, зокрема працею братів у мас-медія, а також пізнати культурно-історичні пам'ятки нашої країни.

У перший день перебування в Києві гості з Італії відвідали Володимирівський Собор, де долучились до меси вірних-православних, а далі – вечірній Майдан Незалежності. Наступного дня – головні історично-духовні пам'ятки нашої країни: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Церква Святого Андрія, Софіївський Собор і Михайлівський Златоверхий.

Центром дня була Служба Божа у парафії Марії Матері Церкви при монастирі Братів Менших Капуцинів у Києві. Не бракувало і зустрічі із віце-провінціалом Братів Менших в Україні братом Блажеєм Сускою. Під час розмови брат Блажей ділився із гістьми працею братів на українській землі – здобутками, досягненнями і труднощами. Увечері того ж дня усе згромадження подалось до Вінниці, де при монастирі наших братів знаходиться мультимедійна студія CLARA STUDIО.

Як уже зазначалось, усі делегати з Італії працюють у видавничій і радіо-телевізійні сфері, тому особливо важливою була візитація CLARA STUDIО, яка продукує відео-, аудіо- і друкарську продукцію. Після парафіяльної недільної Євхаристії, гості з Сан Джованні Ротондо подались до студійного павільйону, де знімається дитяча програма «Містечко Надія», а далі – перегляд продукції студії: програми, мультфільми, відео-кліпи тощо. Після відбулась конструктивна розмова про співпрацю між Теле Радіо Падре Піо у Сан Джованні Ротондо і CLARA STUDIО у Вінниці.

Наступним пунктом призначення гостей з Італії стала Польща, зокрема відвідини Вадовіц, Освенціуму, Ясної Гури, Кракова, і найголовніший пункт програми – передача Краківському кардиналу Станіславу Дзівішу реліквій Отця Піо.

Перед від'їздом гості із задоволенням відповіли на наші запитання про враження з візиту України, подаємо їхні відповіді у дослівному перекладі.

Запитання до падре Мар'яно, ректора Міжнародного Колегіуму Братів Менших Капуцинів у Римі: Відомо, що Ви чимало подорожуєте по різних країнах і знайомі з працею багатьох братів з різних капуцинських провінцій. Що Ви можете сказати про українську віце-провінцію і служіння в ній ваших співбратів, і що б Ви їм побажали?

Падре Мар'яно: Я ніколи ще не був на Україні, в Польщі ж був десять років тому. Найбільше, що мене вразило у праці братів – це атмосфера. Атмосфера, перш за все, братерська, гостинна, сімейна: ми почувалися, як вдома. Також вражає їхній величезний ентузіазм, який має, як я побачив, найкращі результати. Ентузіазм у спробі входити в життя українського люду з Новим Євангелієм після багатьох років комуністичної диктатури з ідеологією не лише антихристиянською, але взагалі антидуховною. Брати на Україні у важкій атмосфері, на землі твердій, холодній і замороженій через попередню ідеологію, працюють з великим запалом і з оптимальними результатами, маючи насправді мало місця, зовсім небагато метрів квадратних. Це чудо Євангелія, чудо святого Франциска, а також Отця Піо. Бо Отець Піо – це світло і допомога, що веде наших братів. Адже насправді Євангеліє повертається, євангелізація постійно повторюється, бо були часи, коли Євангеліє мусило жити у катакомбах, коли свідомість була приспана або знищена. Тому брати працюють, аби ця нова євангелізація, нове відновлення починалось з людського серця, яке завжди однакове і яке жодне зло не може знищити. Це мене насправді вразило.

А бажаю я братам продовжувати з таким же духом. Сьогодні на Україні працює більшість братів з Польщі, однак вже є деякі молоді брати українці. Тому я бажаю, щоб брати поляки разом з новим поколінням, з молодими українцями, як в церковному житті, так і в своєму монашому, були місцем звертання, надії і сили для людей. Нехай святий Франциск і Отець Піо буде допомогою братам у поширенні народу Євангелія, яке дасть зріст у суспільному і соціальному житті, і, звичайно, духовний зріст, що завжди необхідний.

Запитання до падре Франческо, головного директора Теле Радіо Падре Піо і головного редактора часопису «Voce di Padre Pio»: Яка співпраця налагодилась між Теле Радіо Падре Піо і CLARA STUDIО, між Сан Джованні Ротондо і Вінницею?

Падре Франческо: Я насправді дуже задоволений поїздкою й усіма зустрічами в Україні, перш за все тому, що не сподівався зустріти таку реальність євангелізації через мас-медія. Я зрозумів, що ця реальність, окрім того, що дуже добре, професійно виконана, також служить у повноті для євангелізації світу найменших. Я вірю, що через Теле Радіо Падре Піо ми зможемо плідно співпрацювати саме тому, що у нашому телебаченні бракує, як я вже говорив брату Юстину (Бр. Юстин Русін – директор CLARA STUDIО, прим. авт.) простору, присвяченого дітям. Тому ми розпочали співпрацю серією дитячих біблійних мультиплікаційних фільмів, які будуть виконані CLARA STUDIО, а також ефіром дитячої програми «Містечко Надія». Окрім цього, CLARA STUDIО співпрацюватиме з нашим журналом «П'єтрельчіна – земля Отця Піо», у якому друкуватиметься кольоровий комікс, виконаний також CLARA STUDIО.

Запитання до Стефано Кампанелла, виконавчого директора Теле Радіо Падре Піо: Яке значення сьогодні відіграють мас-медія у євангелізації сучасного світу?

Стефано Кампанелла: На сьогоднішній день мас-медая має фундаментальне значення у євангелізації, тому що, на жаль, люди сучасності слухають лише тих, хто говорить до них через засоби масової інформації. ЗМІ важливі, але не основні, оскільки такі постаті як Отець Піо, Іван Павло ІІ показують, що люди потребують не лише вчителів, але насамперед свідків. Тому Отець Піо й Іван Павло ІІ притягували людей також через ЗМІ, переживаючи в автентичний спосіб свою віру. Ось чому не варто нехтувати значенням мас-медія, як і не варто його перебільшувати, оскільки існують мас-медія, які викривлюють істину, які передають послання, протилежні християнській етиці, які штовхають до антицінностей, до гонитви за грошима і владою, до всього, що є споживацьким, і про що Іван Павло ІІ заявив у своїй енцикліці «Centesimus Annus», в якій наразі пригадується звинувачення комунізму. Сьогодні комунізм майже зник, але залишається дуже міцною споживацька ідеологія, яке все більше поширюється, і до якої ми, на жаль, ставимось необережно, а через ЗМІ її насправді передається багато. Саме тому ми, які використовуємо мас-медія для поширення справжніх цінностей, мусимо все більше заангажовуватись у цьому напрямку.

Новини спільнот

ДіяльністьPadre Pio