Літургійний календар
Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні і Росії

Згідно з Calendarium Proprium pro Familiis Franciscalibus (OFM, OFMConv, OFMCap, TOR), затвердженим Конгрегацією Божого Культу і Дисципліни Таїнств декретом від 12 грудня 2001
(Prot. N. 1672/96/L) та Calendarium Proprium Ordinis Fratrum Minorum Capucсinorum, затвердженим Конгрегацією Божого Культу і Дисципліни Таїнств декретом від 6 липня 2002 (Prot. N. 1350/02/L).

Січень

3 / 01

Пресвяте Ім'я Ісуса

спомин

5 / 01

Блаженний Дієго Хосе з Кадісу, пресвітер

довільний спомин

12 / 01

Святий Бернард з Корлеоне, монах

спомин

16 / 01

Святий Берард, пресвітер, і сподвижники, мученики

спомин

30 / 01

Свята Гіацинта Маріскотті, діва

спомин


Лютий

4 / 02

Святий Йосиф з Леонесси, пресвітер

спомин

6 / 02

Святий Петро Хреститель, пресвітер, Павло Мікі і сподвижники, мученики

спомин

7 / 02

Свята Колета з Корб'є, діва

спомин


Березень

2 / 03

Свята Агнеса з Праги, діва

довільний спомин


Квітень

21 / 04

Святий Конрад з Парцхаму, монах

спомин

24 / 04

Святий Фіделіс з Зігмарінген, пресвітер і мученик

свято

30 / 04

Блаженний Бенедикт з Урбіно, пресвітер

довільний спомин


Травень

8 / 05

Блаженний Єремія з Валахії, монах

довільний спомин

Ігнатій Пейс-Санна (в миру Вікентій) народився у 1701 році в Лаконі, в Сардинії. В 1721 році вступив до ордену Капуцинів. Протягом сорока років у Кальярі збирав милостиню на потреби монастирів. Одночасно був апостолом серед місцевих жителів. Уже за його життя через нього Бог робив чудеса своєї любові й доброти. Земну путь завершив у 1781 році.

Закрити

11 / 05

Святий Ігнатій з Лаконі, монах

спомин

Леопольд Мандіч народився у Герцег Нові (Кастель Нуово ді Каттаро) на землях сьогоднішньої Хорватії. Після вступу до ордену Капуцинів і прийняття рукоположення у пресвітери майже все своє життя прожив у Падуї, ревно служачи Богові й людям молитвою, аскетизмом, а передовсім виконанням священицького служіння в сповідальниці. Палаючи апостольським і місіонерським духом і не маючи змоги, попри велике бажання, виїхати на місії, Леопольд пожертвував своє життя Богові в намірі єдності християн. Свою земну путь скінчив 30 липня 1942 року в Падуї. Святіший Отець Йоан Павло II у 1983 році проголосив його святим. Св. Леопольд є покровителем сповідників.

Закрити

12 / 05

Святий Леопольд Мандіч з Герцег Нові, пресвітер

спомин

Маргарита народилася в Лавіано, в Тосканії, в 1247 році. В молодому віці увійшла у вільний зв'язок з одним чоловіком, з яким прожила дев'ять років у Мольтепульчіано. Після його смерті оселилася в Кортоні, прийняла рясу Третього Ордену і стала на нову дорогу під проводом Братів Менших. Присвятилася ділам милосердя, особливо серед убогих. Для догляду за ними набрала собі сподвижниць і збудувала лікарню. Практикувала молитву, піст, медитацію. Зростала в покорі та вбогості. Мала надзвичайну любов до Євхаристії й Господніх страстей. Померла 22 лютого 1297 року.

Закрити

15 / 05

Свята Маргарита з Кортони, сповідниця

спомин

Пасхаліс народився в Іспанії у 1540 році. З дитинства відзначався великою побожністю до Пресвятого Таїнства. Маючи двадцять чотири роки, вступив до ордену Братів Менших. Як чернець виконував різні завдання. Особливою рисою його внутрішнього життя була велика пошана до Євхаристії. Багато годин вдень і вночі він проводив перед євхаристійним Ісусом. Земне життя завершив у 1592 році. Папа Лев XIII проголосив його спеціальним покровителем Євхаристійних Конгресів та релігійних товариств, де особливо вшановується культ Пресвятого Таїнства.

Закрити

17 / 05

Святий Пасхаліс Байлон, монах

спомин


Червень

2 / 06

Святий Фелікс з Нікозії, монах

довільний спомин

16 / 06

Святий Аніцет Коплінський, пресвітер, і сподвижники, мученики нацистських гонінь у Польщі

довільний спомин


Вересень

2 / 09

Блаженний Аполінарій з Посат, пресвітер, і сподвижники, мученики

довільний спомин

23 / 09

Святий Піо з П'єтрельчіни, пресвітер, покровитель Віце-Провінції Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні та Росії

урочистість

26 / 09

Блаженний Аврелій з Віналези, пресвітер, і сподвижники, мученики

довільний спомин


Гонорат (у миру - Вацлав Козьмінський) народився в Білій Підляскій (Польща) 16 жовтня 1829 року. Початкову освіту здобув у рідному місті, середню – в Плоцьку, після чого вивчав архітектуру в Школі Мистецтв у Варшаві. Переживши релігійну кризу, в 1848 році вступив до ордену Капуцинів. 27 грудня 1852 року був висвячений на пресвітера, після чого повністю присвятив себе душпастирській роботі. Заснував 26 чернечих згромаджень, 17 з яких існують досі. Багато писав, був жаданим духовним керівником і сповідником. Помер у Новому Місті над Піліцею 16 грудня 1916 року. Папа Йоан Павло ІІ 16 жовтня 1988 року зачилив його до числа блаженних.

Закрити

13 / 10

Блаженний Гонорат Козьмінський, пресвітер

довільний спомин

Св. Петро з Алькантари народився в 1499 році в Іспанії. У шістнадцятирічному віці вступив до ордену Братів Менших. Відзначався любов'ю до бідності, суворістю покути, смиренням і любов'ю до ближнього. В 1554 році дістав дозвіл розпочати реформу чернечого життя. Також працював разом зі св. Терезою Авільскою над відновленням Кармелітського Ордену. Залишив багато творів про аскетичний характер, де виклав свої духовні пережиття й честь страстям Господнім. Повний заслуг і чеснот помер у 1562 році

Закрити

19 / 10

Святий Петро з Алькантари, пресвітер

довільний спомин

Св. Йоан народився в Капістрано (Італія) в 1386 році. Здобувши юридичну освіту в Перуджії, якийсь час виконував обов'язки судді. Свідомий свого покликання залишив це заняття й вступив до ордену Братів Менших св. Франциска. Після висвячення на пресвітера з великою ревністю й відданістю проголошував Боже слово. Пройшов майже всю Європу. Також працював в Сілезії й у Кракові, де заснував провінцію Братів Менших Обсервантів. Його апостольська діяльність укорінювала серед людей християнські звичаї, а блукаючих виводила на дорогу покути й спасіння. Відійшов до Господа в 1456 році.

Закрити

23 / 10

Святий Йоан з Капістрано, пресвітер

спомин

Блаженний Анжело з Акрі (Кошенца, Італія) народився 19 жовтня 1669 року. У вісімнадцять років вирішив стати капуцином, але під впливом сумнівів двічі залишав новіціат, на третій раз залишився в Ордені назавжди. Висвячений на пресвітера, віддався проповідництву, збираючи рясні плоди душ. Його безустанна молитва, суворість життя були найкращим підтвердженням того, що він ревно проголошував вірним. Був також провінційним настоятелем і завдяки своєму способу керування був названий “ангелом миру”.

Після 38 років інтенсивного апостольства помер 30 жовтня 1739 року в Акрі, там у великому санктуарії зберігаються його реліквії. Папа Лев XII 18 грудня 1825 року зачислив його до лику блаженних. “Це велика благодать і велика слава бути капуцинами та істинними синами святого Франциска. Але необхідно знати і постійно носити з собою п'ять цінних коштовностей: суворість життя, простоту, досконале збереження Конституцій і францисканського Статуту, непорочність життя і невичерпну любов,” – казав Блаженний.

Закрити

31 / 10

Блаженний Анжело з Акрі, пресвітер

довільний спомин


Грудень

2 / 12

Блаженна Марія Анжела Асторк, діва

довільний спомин
Padre Pio