Школа євангелізації святої Марії з Назарету

 

Історія Школи

Початки Школи Марії сягають 1996 року. Її розвиток пов᾽язаний з великими потребами євангелізації і формування світських у Церкві в Україні у ті часи. Саме тоді, у 1996 році, брат Петро Куркевич став настоятелем у Красилові і водночас директором реколекційного дому. Він почав запрошувати на допомогу в євангелізації міжнародну групу зі спільноти Школи Євангелізації в Лянцкороні біля Кракова. Спочатку він разом з ними проголошував Добру Новину у школах, на роботах, та незабаром, у січні 1997 року, змінив спосіб діяльності. Він почав запрошувати людей з усієї України до реколекційного дому і разом з групою з Польщі проводити так звані харизматичні вікенди, під час яких було місце і на Керигму, і на формаційні катехизи. Вікенди відбувалися циклічно – кожні два-три місяці, приїздили старі й нові учасники, тому їх почали ділити на групи (це дало початок пізнішим ступеням Школи). Спочатку ніхто не думав про створення якоїсь Школи, проте оскільки потреби були великі, харизматичні вікенди перетворилися на циклічні формаційні зустрічі під назвою Школа Парафіяльних Аніматорів. Перша сесія цієї Школи почалася 21 липня 1998 року. Згодом назву змінили на Школа Християнського Життя і Євангелізації Пресвятої Марії з Назарета, Матері Церкви.

Харизма Школи

Наша Школа – це пропозиція для поодиноких осіб, а також спільнот. Вона складається з шестирічного формаційного циклу. Наші джерела – різні духовні досвідчення Церкви (Рух Світло-Життя, Харизматична Віднова, св. Франциск, св. Ігнатій Лойола, кармелітська школа, Дванадцять Кроків АА та інші). Школа – це щось більше, ніж пропозиція реколекцій, вона виконує інтеграційну та натхненну роль різних середовищ локального, міжнародного та міжконфесійного масштабу, тим самим даючи досвід живої й динамічної Церкви.

Формація

Формація в Школі триває шість років, вона поділена на ступені. Кожен ступінь триває весь рік і складається з трьох триденних сесій (осіння, зимова і весняна), а також однієї 8-9-10-денної влітку (в залежності від країни). Не можна переходити на чергові ступені без закінчення попередніх.

Ступінь 0А – пройти дорогою Любові.

Об᾽явлення Бога як єдиної Любові, яка є усім.

Ступінь 0В

Побачити себе в контексті великих особистостей. Це зіставлення свого життя з життям царя Давида, а також Авраама. Це об᾽явлення Марії як тієї, яка, незважаючи на своє велике обрання, вела нормальне життя. І як її у цьому нормальному житті прекрасним способом вів Бог. Тут є можливість помітити, що в Бога є геніальний план на моє життя.

Ступінь І

Слідування за Ісусом як найкращим Учителем, Тим, у Кого слова вічного життя. Це усвідомлення, що означає бути Його учнем у різних аспектах буденності.

Ступінь ІІ

Етап оздоровлення від ран. Теоретичні роздуми в поєднанні з молитвою доходять до найглибших надр душі.

Ступінь ІІІ

Особа, в якій здійснилися глибокі внутрішні переміни, може піти з Христом до людей. Цей ступінь має на меті підготувати учасників до євангелізації, ведення малих груп і т.п.. Це дуже корисний етап. Він дає підготовку, яку можна використати у парафіяльній активності і не тільки.

Ступінь ІV

Шліфування служіння.

Ступінь V

Знайомство з навчанням великих людей Церкви щодо духовного життя.

Після закінчення формації учасник запрошується на служіння в Школі.

Філії

Сьогодні школа діє у 13 країнах (Україна, Польща, Росія, Білорусь, Литва, Латвія, Болгарія, Англія, Ірландія, Німеччина, Італія, Узбекистан). Найбільше філій (більше 20) – в Україні і Польщі (більше 15). У решті країн – це одна, дві або три філії. Зустрічі відбуваються чотири рази на рік: вікендові восени, взимку та навесні, а також 8-9-10-денні (в залежності від країни) – влітку.

Євангелізаційна діяльність

Євангелізаційна діяльність Школи виражена зокрема через: сесії Школи, тобто спочатку проголошення Керигми з чотирьох перспектив; євангелізаційна практика (вулична євангелізація, що є інтегральною частиною сесій Школи); концерти Прослави (на вулицях, перед храмами, у залах); театр «Дорога» (філія «Познань»); курси «Альфа», які ведуть локальні осередки, пов᾽язані зі Школою; місіонери Місійної Школи, які виконують різні євангелізаційні покликання (вуличні євангелізації або від дверей до дверей, організація діяльності в парафіях, ведення курсів); спонтанні євангелізаційні ініціативи (вуличні, візуальні); реколекції «на запрошення.

Плоди Школи

На базі Школи виросли інші справи: Оаза – циклічні реколекції для молоді, Реабілітаційні Центри для залежних (Україна, Литва, Латвія), річна Місійна Школа «Рік для Ісуса», спільнота Сестер Марії у Святому Дусі.

Контакти

Україна

Красилів: +380969430499,
biurokrasyliw@christschool.org.ua

Інші країни

Контакти інших філій на сайті www.szkolazycia.info


Padre Pio