Подільске
паломництво

 

Подільске паломництво

На початку дев’яностих Орденом Братів Менших Капуцинів була відроджена традиція проведення паломництв до санктуарію Матері Божої Бердичівської. Перше «Подільске паломництво» під керівництвом Братів Капуцинів відбулось влітку 1992 року за маршрутом Старокостянтинів – Бердичів. З 1993 року паломництво, яке завжди проходить у липні, починається у Хмельницькому ранішньою Службою Божою в храмі Христа Царя (на виставці), яку, зазвичай, очолює єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії.

Програма паломництва

Паломництво завжди розпочинається в понеділок рано-вранці і закінчується у суботу ввечері урочистою Службою Божою на майдані біля санктуарію Матері Божої Бердичівської. «Подільське паломництво» має всеукраїнський характер, адже у ньому беруть участь християни з різних куточків країни, а іноді – і з-поза її меж.

Під час паломництва священики проводять конференції, присвячені різним питанням віри, християнської моралі та етики, а також духовному життю християнина. Склався звичай, що священики, ченці та черниці, які беруть участь у прощі, діляться з іншими паломниками досвідом життя й служіння своїх орденів і згромаджень. Світські учасники – члени різних рухів – ткож розповідають свою історію віри і життя у спільноті. Обов’язковими у паломництві є спільні молитви: Годинки про Непорочне Зачаття Діви Марії, Бревіарій, Розарій, Коронка до Божого Милосердя. Значну частину часу паломники прославляють Бога гучним співом. Під час «Подільского паломництва» щоденно звершується Свята Меса – центральна подія християнського життя.

Кожне «Подільське паломництво» – неповторне та захоплююче. Щоразу під час цих реколекцій в дорозі Бог діє в серцях учасників. Ця пригода з Богом – незабутній досвід Божої любові і благодаті, якими Він щедро обдаровує кожного, хто шукає Його на своєму шляху.

XXVI Подільське Паломництво

Інформуємо Вас, що з 10 по 15 липня 2017 року відбудеться XXVI Подільське Паломництво до Бердичівської Ікони Матері Божої. Паломництво проводимо під гаслом: «Серце Марії - дорога до Бога».

Паломництво розпочнеться Божою Службою о 7.00, у м. Хмельницькому, в парафії Христа-Царя, за адресою: проспект Миру 55 (на Виставці).

Завершення паломництва – Урочиста Євхаристія у м. Бердичеві, о 18 годині.

Інформація про паломництво

Стан здоров’я учасників повинен дозволити їм брати участь у паломництві. Якщо серед учасників будуть діти до 15 років, необхідно знайти опікунів, які візьмуть за них відповідальність. Опікун повинен мати письмове доручення від настоятеля.

Будемо ночувати в різних умовах, тому необхідно мати з собою спальний мішок або дві ковдри. Радітимемо поодиноким паломникам або групам людей з наметами і каріматами.

На час паломництва просимо взяти з собою продукти, які довше зберігаються (ці продукти можуть бути додатком до основної їжі). Як організатори, ми забезпечуємо учасників трьохразовим гарячим харчуванням.

Основний багаж буде перевозитись вантажними автомобілями з місця одного нічлігу до місця наступного. У дорозі паломник повинен мати невеликий рюкзак з плащем від дощу, мискою, кружкою, ножем, ложкою, виделкою, пляшкою для води. І обов’язково головний убір. Забороняється пакувати основний багаж у політеленові пакети. Бажано, щоб багаж був спакований у жорстку упаковку.

У паломництві братимуть участь лікарі і медсестри. Кожен паломник повинен мати з собою принаймі два елестачних бинта.

Від імені братів капуцинів за паломництво відповідає бр. Леонід Маєвський OFMCap.

Кошт паломництва (оплата організаційних витрат):
1 особа – 200 грн.
2 особи з однієї сім’ї – 200 грн. + пожертва

Ці кошти необхідно внести під час реєстрації у Хмельницькому.


Padre Pio