Францисканська
школа євангелізації

 

Францисканська школа євангелізації

– це відповідь групи світських францисканців України на заклик папи Івана Павла ІІ до нової євангелізації.

Основним досвідченням членів Школи, яким вони прагнуть ділитися з іншими людьми, є зустріч з Ісусом Христом Розіп'ятим та смиренним, Котрий є Доброю Новиною Отця, та животворним Духом - Тим, Хто дарує життя.

Стиль життя згідно Євангелія, характерний для францисканської духовності, становить пропозицію для учасників Школи, як увійти в глибокі відносини зі Святою Трійцею, як ставати дитиною Бога та братом для всіх людей. Це притаманний Школі спосіб будування Церкви.

Історія виникнення

Ідея створення Школи євангелізації виникла в середовищі світських францисканців міста Києва восени 1995 року. Невеличка група світських францисканців, яка збиралася в новоствореній Братами Капуцинами Римо-католицькій парафії, вирішила провадити систематичну підготовку людей, які хочуть ділитися з іншими досвідом своєї віри в Христа. Духовна францисканська спадщина, стиль життя та євангелізації, притаманний світським францисканцям, євангелізаційний досвід Братів Капуцинів стали особливим фундаментом для цієї Школи.

Датою, з якої розпочала свою євангелізаційну діяльність ФШЄ, вважається 2 серпня 1996 р. Саме у цей день, присвячений у Католицькій Церкві Матері Божій Ангельській, розпочався перший курс, який проходив у місті Красилові Хмельницької області. Тоді десятеро осіб, які згідно францисканської традиції назвали себе «слугами», провадили у Реколекційному домі заняття для 80 учасників протягом двох тижнів. З того часу щоліта розпочинає своє навчання черговий перший курс. Основне навчання в Школі – це три курси. Кожний курс складається з шести зустрічей, названих “скликаннями”, під час яких і відбувається навчання. З того часу в заняттях Школи взяло участь майже 1000 учасників.

У 1996 р Школа отримала благословіння зі сторони Кам'янець-Подільської єпархії та діє під духовною асистенцією Братів Капуцинів.

З приводу чергової реструктуризації ФОС, ФШЄ за згодою Ради Південного Регіону стала апостольською справою «Місцевої спільноти ФОС в Острополі».

25.03.2009р. після канонічного затвердження спільноти ФОС в Острополі як «Персональної» ФШЄ має статус «євангелізаційної групи» в рамках тієї ж спільноти і під її керівництвом (Регула ФОС 22, Конституція ФОС ст. 34).

У співпраці з Орденом Менших Братів Капуцинів в Україні через діяльність Францискансь-кої Школи Євангелізації члени ФОС у Ст. Острополі спільно піклуються про поширення Євангеліє (ГК ФОС 102,2).

Особливі риси Школи

  • францисканська духовність, яка сприяє формуванню в учасників зрілої віри і францисканського стилю євангелізації;
  • приналежність до Францисканського Ордену Світських;
  • постійна тісна співпраця з Орденом Братів Капуцинів Віце-провінції України;
  • об'єднання різних людей, які, як учні, бажають наслідувати Христа, Його стиль життя та проповідування Слова за прикладом святого Франциска з Ассізі;
  • спрямованість формації учасників на євангелізацію в своїх сім'ях та серед знайомих, щоб з них створювати живі клітинки Церкви, осередки братерства, слухання Божого Слова та свідчення про нове життя в Ісусі Христі;
  • сприйняття євангелізації як процесу переміни “старої людини”, в біблійному розумінні, в “нову” через проголошування керигми про переображаючу силу Христа Розіп'ятого на зразок тієї переміни, яка відбулася в житті святого Франциска;
  • відкритість на досвід і співпрацю в євангелізації з іншими католицькими організаціями і рухами;
  • прийняття досвіду віри Пресвятої Діви Марії як найвірнішої учениці Ісуса Христа та першої євангелізаторки.

Покровителі Школи

Покровителями Школи є святі Кирило та Мефодій - перші вчителі й апостоли слов'ян. Їх євангелізаційний менталітет і духовна спадщина стали духовним багатством, з якого черпає ФШЄ.

Ненькою та Заступницею з моменту створення Школи є Пресвята Богородиця, під опіку Котрої від самого початку були віддані всі справи ФШЄ.

Літургійний спомин 2 серпня, який у календарі Римо-католицької Церкви присвячений Пресвятій Діві Марії Цариці Ангелів з Порціункули, є офіційним святом Школи.

Структура

Брати участь у заняттях Школи може кожна віруюча в Ісуса Христа людина, яка прагне пізнати закони духовного життя, приймає францисканську духовність і хоче приєднатися до справи євангелізації в Католицькій Церкві.

Постійним членом Школи стає той, хто закінчив основний трирічний курс навчання, є членом ФОС і був запрошений Радою ФШЄ до служіння справі євангелізації на Школі.

Визначне місце в структурі Школи займає гурт “помічників”, котрі допомагають виконувати різні апостольські справи, що провадить ФШЄ. У цьому гурті є місце для священиків, монахів, монахинь і світських католиків, які прагнуть співпрацювати зі Школою в справі євангелізації. Після закінчення основного курсу подальша формація проводиться під час зустрічей для постійних членів Школи.

Школа має структуру, яка створена на основі Статуту ФШЄ. Її очолює Відповідальний, який обирається на визначений строк, разом із Радою Школи.

Особливе місце в Школі займає Група заступницької молитви, що об'єднує людей, які проживають в різних куточках України і взяли на себе обов'язок щоденно молитися за навернення людей до Бога та благословіння апостольської справи ФШЄ.

Душпастирська опіка ФОС та асистенція з боку Ордену братів Капуцинів для ФШЄ – це гарантія вірності навчанню Католицької Церкви і запорука єдності з Францисканською родиною.

Адреса

вул. Ветеранів 1/3
смт Старий Остропіль (Володарівка)
Старокостянтинівського району
Хмельницької області
31146

Тел.: 8 (03854) 46-16-43

Сайт: www.psostropol.ucoz.ru


Padre Pio